Oleje i filtry

Wymiana oleju – MK Punkt Poznań

Jak powszechnie wiadomo, olej silnikowy jest jednym z najważniejszych płynów znajdujących się w każdym samochodzie. Jest odpowiedzialny za smarowanie jednostki napędowej, zmniejszanie tarcia elementów silnika w czasie jego pracy, utrzymywanie go w czystości oraz chłodzenie. Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiedniego oleju, który powinien być zalecany przez producenta danego auta. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku utrzymywania silnika w dobrym stanie przez wiele lat. Wiemy o tym, ponieważ od wielu lat zajmujemy się wymianą oleju w Poznaniu.

Jeżeli samochód przez cały czas jeździł wyłącznie na oleju syntetycznym, wówczas nie należy go zmieniać na olej z niższej półki. Szczególnie, jeżeli kierowca nie dostrzegł żadnych ubytków, a auto cechuje się względnie małym przebiegiem. Nie należy przesadzać również w drugą stronę. Wlanie rzadkiego oleju syntetycznego do takiego silnika, który ma na koncie wiele kilometrów i był smarowany olejami mineralnymi może przyczynić się do jego rozszczelnienia. Wiele osób ma obawy przed dobraniem oleju na własną rękę, dlatego też przychodzimy im z pomocą oferując profesjonalną wymianę oleju w Poznaniu.

Profesjonalna wymiana oleju w Poznaniu

Im więcej dodatków w danym oleju tym lepsza jego jakość, przez co dłużej będzie sobie radził z różnego rodzaju zanieczyszczeniami – szczególnie z kwaśnymi pozostałościami po spalaniu paliwa. W trakcie długotrwałej eksploatacji zaczyna spadać zdolność do neutralizowania kwaśnych zanieczyszczeń, co w skrajnych przypadkach prowadzi to tego, że olej przestaje mieć odczyn zasadowy i zaczyna mieć kwaśny. Choć są to przypadki rzadkie, są one bardzo niebezpieczne dla silnika. Warto o tym pamiętać lub też po prostu odwiedzić nasz serwis i powierzyć naszym specjalistom wymianę oleju w Poznaniu w Państwa samochodzie.

Od lat zajmujemy się wymianą oleju w Poznaniu, dlatego możemy pochwalić się niezbędną wiedzą w tym temacie. Właściwie wszystkie silniki mogą być smarowane olejami o różnych klasach lepkości. Wskazówki producentów różnią się od siebie i są uzależnione od wielu czynników, np. strefy klimatycznej, w jakiej użytkowany jest samochód, czy też od warunków eksploatacji. Przykładowo, w krajach skandynawskich istotnym jest, by olej zachowywał swoją płynność nawet w bardzo niskich temperaturach – w przeciwnym razie uruchomienie samochodu byłoby niemożliwe. Natomiast na południu Europy tego typu właściwości olejów mają małe znaczenie. Podczas upałów temperatury znajdujące się w silnikach są znacznie wyższe, niż w samochodach skandynawskich, dlatego na południu częściej używane są oleje cechujące się podwyższoną klasą lepkościową.

mk37

Wymiana oleju w Poznaniu – jesteśmy profesjonalistami

Co się jednak stanie, gdy olej nie będzie wymieniany lub też jego wymiana będzie zbyt rzadka? W takich przypadkach silnik staje się gorzej chroniony – spada jego lepkość, zasadowość oraz ogólna wytrzymałość. W takich warunkach w silniku może dojść do odkładania się nagarów, a co za tym idzie – tworzenia się szlamu. Niestety, nawet oleje z najwyższej półki nie są w stanie zachowywać swoich właściwości w nieskończoność. Oczywiście interwały wymiany oleju tworzone przez ich producentów mają określony zakres tolerancji, lecz mimo tego, nie warto czekać do ostatniej chwili – wówczas warto odwiedzić naszych specjalistów zajmujących się sprawną i w pełni fachową wymianą oleju w Poznaniu.

MK PUNKT - specjaliści, których potrzebujesz!
Kontakt